Abdullah Gül Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Araştırma Geliştirme (ARGE) ve Yenilikçilik Ofisi kurulması için çalışmalar başladı.

Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Araştırma Geliştirme (ARGE) ve Yenilikçilik Ofisi kurulması için çalışmalar başladı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Atilla Hakan Özdemir koordinatörlüğünde kurulması planlanan ARGE ve Yenilikçilik Ofisi’nin yapılanması tamamlandı.

AGÜ Rektörlüğünde, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu başkanlığında yapılan toplantıyla, ofisin yapılanması, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi ve KOSGEB yetkililerine anlatıldı ve onların görüşleri alındı.

Ofisin yapılanması ile ilgili bilgiler veren Rektör Sabuncuoğlu, herkes tarafından yapılan hizmetleri vermek yerine katma değer yaratıcı faaliyetlere odaklanmayı planladıklarını ifade etti.

Hedeflerinin üniversite-sanayi işbirliğinde üretilen bilgiyi toplumsal faydaya dönüştürmek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sabuncuoğlu, “AGÜ’nün bir dünya üniversitesi olması için tüm aktörlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

Ofisin Direktörü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Atilla Hakan Özdemir de ofisin yapılanması ile ilgili sunum yaptı.

Sunumunda yapılanmaya ilişkin detaylı bilgiler veren Özdemir, Kayseri’nin teknoloji tabanlı girişimcilik ve Ar-Ge potansiyelini harekete geçirmek istediklerini kaydetti.

Toplantıya katılan ORAN Genel Sekreter Vekili Fatih Gavgacı, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KOSGEB Kayseri Hizmet Merkezi Müdürü Erdal Çınar, AGÜ ile işbirliği yapabileceklerini bildirdi.

Toplantıda AGÜ, Mimarsinan OSB, ORAN ve KOSGEB arasında işbirliği yapılması ve uluslararası proje pazarı kurmak için, firma ve kurum temsilcilerinin bir araya geleceği bir toplantı düzenlenmesine karar verildi.

 

Geri Okunma Sayısı: 923
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Abdullah Gül Üniversitesi BAP Koordinasyon Birim