Abdullah Gül Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
Türkiye Bilimler Akademisi'nden AGÜ'ye İki Ödül...

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) öğretim üyelerinden Doç. Dr. Vehbi Çağrı Güngör ile Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Çağlayan, Türkiye Bilimler Akademisi’nin (TÜBA) 2013 yılı ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne (GEBİP) layık görüldü.

Tüm bilim alanlarında araştırmayı özendirmeyi, gençleri bilim ve araştırma alanına yöneltmeyi ve bilim ve araştırma standartlarının uluslararası düzeye çıkartılmasına yardım etmek amacıyla kurulan Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri (GEBİP) açıklandı.

Buna göre, AGÜ öğretim üyelerinden Bilgisayar Mühendisliği alanında yaptığı çalışmalarla Doç. Dr. Vehbi Çağrı Güngör, Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanında yaptığı çalışmalarla Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Çağlayan, 2013 ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne (GEBİP) layık görüldü.

AGÜ’lü genç bilim insanlarına, araştırmalarını desteklemek amacıyla üç yıl süreyle yılda 20 bin TL destek verilecek.

GEBİP 2013 yılı uygulamasında Doğa, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bilimler alanında başarılı çalışmaları bulunan bilim insanlarına ödülleri, 23 Haziran 2014’te Ankara’da düzenlenecek olan törenle verilecek.

GEBİP, uluslararası nitelikte bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan genç bilim insanlarını, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarını üstün başarılı araştırmalara özendirmek amacıyla düzenleniyor.

Geri Okunma Sayısı: 1142
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Abdullah Gül Üniversitesi BAP Koordinasyon Birim