Abdullah Gül Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
AGÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tozoğlu'na Yılın Tezi Ödülü
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Erdem Tozoğlu’nun sosyal bilimler alanında hazırladığı doktora tezi, 'Yılın Doktora Tezi Ödülü'ne layık görüldü.

Bilim ve endüstride yapılan araştırma çalışmalarını ve hizmetlerini değerlendirmek, yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla her yıl ODTÜ Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından verilen ‘’Yılın Tezi Ödülleri’’ açıklandı.

AGÜ öğretim üyesi Tozoğlu’nun gerçekleştirdiği tez çalışması, ödül jürisinin 450 civarındaki tez arasından aday gösterilen 80’e yakın başvuruyu değerlendirmesi sonucunda Yılın Tezi Ödülü'nü aldı.

Tozoğlu, ''19. Yüzyıldaki Reform Hareketleriyle Başlayan Osmanlı Kentleri’ndeki Kentsel Mimarlığın Dönüşüm Süreçleri ve Bu Dönüşümün Aktörleri'' konulu tezi ile birinci oldu.

Tozoğlu ödülünü, Ankara’da yapılan törenle aldı.

Ayrıca Yrd. Doç. Tozoğlu'nun tezi, 2013 yılı Çiğdem Tansel Yayın Ödülünü de kazanarak Türkçe'ye çevrildi ve yayımlanacak.

Lisansüstü ödülleri, tez konularının ülkemizin kültür ve düşün dünyasına katkıda bulunmasını sağlamak ve temel bilimde araştırma gücünü artırmak amacıyla her yıl tüm enstitülerde yapılan lisansüstü tezler arasından seçilerek veriliyor.

Geri Okunma Sayısı: 1137
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Abdullah Gül Üniversitesi BAP Koordinasyon Birim