Abdullah Gül Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
AGÜ “Araştırma-Geliştirme ve İşbirliği Projeleri İmza Günü”

Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Sedat Güldoğan birer konuşma yaptılar.

AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ise sanayicinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün temin edilmesinde Anadolu'daki üniversitelerin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'de 3. nesil üniversiteler arasında öncü olabilmeyi hedeflediklerini vurgulayan Sabuncuoğlu, şöyle konuştu:

"Üniversitelerin eğitim, araştırma ve toplumsal etki olmak üzere 3 önemli fonksiyonu var. Biz ilk 2 fonksiyonumuzu ihmal etmeden, tüm bu eğitim ve araştırma hizmetlerinin topluma yansımasının arkasında olan bir üniversiteyiz. Dünya devi olma yolunda ilerleyen TAI ve ROKETSAN gibi büyük şirketlerimizle yapacağımız, üniversite, kamu ve özel sektör işbirliğini hayata geçirecek bu anlaşmayı çok önemsiyorum."

Konuşmaların ardından SSM, ROKETSAN ve AGÜ arasında "Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP) Protokolü", TUSAŞ, ROKETSAN , ARTECS ve AGÜ arasında "Hall Efekti Uydu İtki Sistemi Geliştirme Projesi İşbirliği Protokolü", EÜAŞ , Anadolu Plazma ve AGÜ arasında "Plazma Yöntemiyle Doğalgazın Su Buharlı Reformu Pilot Sistemin Geliştirilmesi Ve Aliağa Doğalgaz Kombine Çevirim Santralinde Uygulanması Projesi Sözleşmesi", TKİ , Anadolu Plazma ve AGÜ arasında "Kömür Madenlerinde Gaz Karışımlarının İncelenmesi Teknoloji Geliştirme Projesi Sözleşmesi" imzalandı.

Geri Okunma Sayısı: 1191
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Abdullah Gül Üniversitesi BAP Koordinasyon Birim