Abdullah Gül Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
AGÜ'ye FABED Üstün Başarı Ödülü

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Evren Mutlugün, Feyzi Akkaya Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Fonu (FABED) Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Yrd. Doç. Dr. Mutlugün, doğa bilimleri alanında fizik bilim dalında, “Kuantum noktacık temelli ışık üretimi” konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli bilimsel çalışmaları nedeniyle, 2014 yılı FABED Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Üstün Başarı Ödülü’ne fizik alanında bu yıl 4 kişi layık görülürken, diğer alanlarla birlikte toplam 9 kişiye üstün başarı ödülü verilecek. Bilim kurulu tarafından ödüle layık bulunan genç bilim insanlarına bir gümüş plaket, bir berat ve 5000 dolar para ödülü veriliyor.

FABED Hakkında

Feyzi Akkaya Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Fonu, (FABED), Cumhuriyet tarihimizde yetişmiş en saygın mühendislerimizden biri olan Feyzi Akkaya’nın adını yaşatmak üzere, seçkin bilimsel etkinlikleri desteklemek ve ödüllendirmek amacı ile Eser Tümen tarafından başlatılmıştır. FABED Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü Programın amacı, bilimsel etkinlikleri ile üstün nitelikte oldukları ve bilime evrensel düzeyde katkıda bulunabilecekleri belirlenen genç bilim insanlarına üstün başarı ödülü verilerek çalışmaların desteklenmesidir.

 

Geri Okunma Sayısı: 1278
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Abdullah Gül Üniversitesi BAP Koordinasyon Birim